RŪPINIMASIS BALDAIS: MEDIENA, AUDINYS IR METALAI

Medienos baldų priežiūra

Medienos baldų priežiūra skiriasi priklausomai nuo medžio apdirbimo. Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad jūsų mediniai baldai tarnautų ilgiau. Dažnai valykite baldus, kad būtų išvengta nešvarumų, kurie gali patekti į korėtas vietas, nes tokie baldai yra daug sunkiau valomi, jei paliekami per ilgai. Medienos baldai visada turi būti atokiau nuo pernelyg didelio karščio ar saulės spindulių, nes tai gali išdžiovinti medį ir paveikti spalvą. Dėl šios priežasties reikėtų medinius baldus laikyti atokiau nuo šildytuvų, radiatorių ar kintamosios srovės blokų. Venkite dėti  karštus ar šaltus daiktus tiesiai ant medinio paviršio, naudokite specialus paklotus, padėkliukus, kilimėlius. Karšti ar šlapi indai, puodeliai gali palikti dėmes. Nuvalykite nedidelius išsiliejimus švelniu audiniu, suvilgytu švelniai muoluotu vandeniu. Vėliau nuvalykite jį sausai. Priklausomai nuo esamos apdailos ir medienos rūšies, medienos baldai gali būti poliruojami arba vaškuojami kas kelis mėnesius, kad jie atrodytų nauji.

Metalas

Nerūdijančio plieno detales paprastai labai lengva prižiūrėti. Kadangi plienas yra atsparus įbrėžimams ir dėmėms, galite nuvalyti visus išsiliejimus drėgnu skudurėliu arba švelniu muilu. Jums nereikės nerimauti dėl ilgalaikio nerūdijančio plieno dažymo ar rūdijimo. Su kitų metalų, pvz. aliuminio, chromo, paviršiais turite elgtis atsargiau – jie labiau reaguoja į įbrėžimus. Naudojant minkštą, drėgną skudurėlį su švelniu muilu, galima pašalinti išsiliejimus. Nenaudokite šveitimo šluostės ar kempinės, nes jos gali lengvai subraižyti chromo ar aliuminio paviršių ir atimti jo blizgesį.

Medžiaginių baldų priežiūra

Medžiaginiai baldai turi įvairios rūšies audinių. Kiekvienos rūšies medžiagos turi konkrečias valymo instrukcijas, kad baldai atrodytų nauji ir gerai prižiūrėti. Paprastai, reguliariai šalinant dulkes, apverčiant pagalvėles, persukant baldus ir sėdint vis skirtingose ​​vietose, baldai išlieka švarūs, nesidėvi ir išlaiko savo formą, nepriklausomai nuo medžiagos tipo. Prižiūrėti odinius baldus yra būtina, kad jie atrodytų kaip nauji. Norėdami tinkamai rūpintis oda, saugokite ją nuo pernelyg didelio karščio ir tiesioginės saulės. Ką nors išpylę, iš karto nuvalykite drėgnu skudurėliu, kitaip jie absorbuosis į medžiagą ir paliks dėmių. Galite naudoti specialų odos valiklį didesnėms dėmėms arba švelniai muiluotą vandenį, nuvalę paviršių palikite jį išdžiūti. Jei ant odos išliejote aliejų ar riebalus, tuoj pat nuvalykite jį, bet nenaudokite vandens, nes kitaip riebalas įsigers į odą. Eko oda ar kitos akrilo medžiagos yra labai lengvai valomos ir prižiūrimos. Paprastai jos nėra akytos ir lengvai nesugeria išsiliejusių skysčių ar purvo. Paprastai pakanka medžiagą nuvalyti drėgnu skudurėliu, kad pašalintumėte išsiliejimą ar dėmę, taip pat galite naudoti švelnų muilą ar actą, kad pašalintumėte dėmes ir kvapus.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dėmesio! Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Jei sutinkate prašome pažymėti ''ACCEPT''