Pasirinkimas tarp tradicinių ir modernių baldų namams ar biurui gali būti sunkus. Kai kurie žmonės natūraliai vieną ar kitą stilių, bet daugelis iš mūsų mėgsta abiejų stilių samplaiką. Klasikinį ir modernaus stiliaus maišymas gali būti sudėtingas, todėl dažnai žmonės pasirenka laikytis vieno stiliaus. Taigi, kaip pasirinkti tarp dviejų priešingų dizaino tipų?

Klasikiniai baldai yra žinomi kaip dideli, mediniai ir tamsūs, nelygiomis linijomis, kreivėmis, o šiuolaikiniai baldai yra ryškūs, šviesūs ir turi paprastus, tiesius kraštus. Kiekvienam baldų tipas skiriasi tiek vizualiai, tiek praktiškai. Prieš priimant galutinį pasirinkimą tarp tradicinių ir modernių baldų, reikia apsvarstyti keletą aspektų.

Turima erdvė
Kadangi klasikiniai baldai yra didesni ir brangesni už šiuolaikinius baldus, jie geriausiai tinka didesnėms erdvėms. Jie turi daugiau vizualinio svorio ir gali padaryti erdvę mažesne, ji gali atrodyti perkrauta. Jei norite papuošti nedidelį vestibiulį ar apartamentus, klasikiniai baldai gali padaryti erdvę pernelyg užimta ir nenatūralia. Modernios stilistikos baldai su savo plonomis linijomis puikiai tinka mažesnėms erdvėms, suteikia komfortą ir stilių.

Pavyzdžiui, pagalvokite apie valgomojo kėdes. Tradicinėse valgomojo kėdėse yra didelės nugaros, gilios sėdynės ir storos medinės kojos. Jiems reikės didesnio valgomojo stalo su panašia stilistika. Šiuolaikinės valgomojo kėdės yra patogios, plonos ir puikiai tinka bet kokio dydžio valgomojo stalui, skirtam mažai erdvei.

 

Tradiciniai baldai gali tilpti į mažą erdvę, tačiau Jums reikia labai atsargiai juos pasirinkti ir galbūt naudoti mažiau vienetų, nei galėtumėte su kitais baldų tipais.

Redekoruoti?

Klasikiniai baldai suteikia papildomos vertės, nes neišeina iš stiliaus. Tokie baldai yra amžini ir visada aktualūs. Dėl to jie tinka kambariams, kurių nenorite dažnai atnaujinti. Kambariai, pavyzdžiui, jūsų svetainė ar miegamasis, dažnai gali gerai derėti su klasikiniais baldais.

Modernūs baldai, kurie taip pat gali būti ilgaamžiai, kartais gali reikalauti daugiau priežiūros ir gali būti tinkamesni gyvenamosioms patalpoms ir virtuvėms – kambariams, kuriuose baldai daugiau naudojami,todėl galbūt gali būti atnaujinti dažniau.

Funkcija
Šiuolaikiniai baldai yra labai funkcionalūs. Paprastai plečiamos lentelės, paslėpta saugykla ir kitos funkcijos yra tik keletas šiuolaikinių baldų aspektų, dėl kurių tokie baldai funkcionalesni kasdieniam naudojimui nei tradiciniai. Jei turite  didelę šeimą arba tiesiog reikia efektyvių ir erdvę taupančių baldų, šiuolaikinis stilius jums gali būti geriausias.

Modernūs baldai dažnai turi didesnį medžiagų pasirinkimą, jie patvarūs ir lengviau valomi, tai aktualu turint vaikų ar dažnai naudojamose biuro patalpose.

Mada
Nors klasikiniai baldai dažnai yra didesni ir sunkesni, neišeinantys iš mados, vis gi didesnį stiliaus ir mados pareiškimą teikia modernūs baldai. Tokie baldai, su ryškiomis spalvomis, blizgančiais metaliniais paviršiai gali labiau atspindėti namo savininkų būdą. Jei jums patinka modernumas ir šiuolaikinė mada, tuomet  šiuolaikiniai baldai gali būti jums tinkamiaus. Tradiciniai baldai mados atžvilgiu kuria silpnesnius pareiškimus.

Pasiruošę papuošti savo namus?

Svarbiausias dalykas, kurį reikia prisiminti renkantis tarp klasikinių ar modernių baldų, yra jūsų asmeninis skonis . Nesivaikykite aklai tendencijų –  pasirinkite tuos baldus, kurie padės sukurti darnų dizainą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dėmesio! Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Jei sutinkate prašome pažymėti ''ACCEPT''