Pasirinkti tinkamiausią stalvirštį savo virtuvei ar valgomojo staluigali būti ne taip jau ir lengva, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Marmuras, granitas, medis, nerūdijantis plienas, stiklas, kvarcas – tai tik keletas variantų ir kiekvienas jų turi savo privalumus ir trūkumus.

Stalviršio pasirinkimas iš esmės priklauso nuo funkcijų, kurios jums aktualiausios. Kiekviena medžiaga turi savo pliusų ir minusų, taip pat kiekvienas žmogus ir jo namai yra skirtingi, tad skiriasia ir poreikiai.

Stalo ir stalviršio medžiagų pasirinkimas

 

Granitas
Granitas tradiciškai būdavo pagrindinis pasirinkimas, nes jis turi įvairių spalvų ir kiekvienas jo gabalas yra unikalus. Jis atsparus vandens ir aliejaus lašams, karščiui, nenusidėvi, nes yra labai sunkus ir kietas. Šis svoris taip pat reiškia, kad jūsų apatinė spintelė turi būti pakankamai tvirta, kad išlaikytų granito stalviršį. Kaip akmeniniai paviršiai, granitas turi būti dažnai poliruojamas, kad būtų išvengta dėmių paviršiaus įtrūkimuose. Taip pat jūs turite atsargiai rinktis, kokie valymo produktai naudojami stalviršio valymui, kad nepažeistumėte paviršiaus.

Stiklas 
Šiuolaikiniai stiklo paviršiai yra naudojami daugeliui baldų tipams – valgomojo stalams, kavos staliukams. Nors stiklas nera dažnai daudojama medžiaga virtuvės stalviršiams, jis tampa vis populiaresnis virtuvės salelėse ar valgomojo stalams. Didžiausias stiklo privalumas yra tai, kad jį lengva valyti ir suderinti beveik bet kokiame interjere.

Modernus stiklo stalas puikiai papildo namų interjerą.

Mediena
Mediena yra tradicinė stalviršio medžiaga, kuri pastaraisiais metais sugrįžta į madą. Nors šiuolaikiniai mediniai stalai visada buvo populiarūs dėl savo ilgaamžiškumo ir svorio, medienos stalviršiai grįžta į rinką dėl savo estetikos. Mediena yra rekomenduojama medžiaga, ant kurios galima pjaustyti, smulkinti. Medienos stalviršiai  paprastai yra pagaminti iš sunkiųjų medžių, jie gali užkirsti kelią bakterijų augimui ir yra gražus modernumo ir klasikos derinys.

Marmuras
Marmuras yra viena iš mėgstamiausių stalo ir stalviršio medžiagų. Marmuras spalvingas, modernus, prabangus ir unikalus. Jis puikiai atlaiko karštį, todėl tinka virtuvėms, kur dažnai kepama ir virdama. Marmuras panašus į granitą, todėl taip pat reikalauja poliravimo, ir specialaus padengimo, kad būtų išvengta dėmių įsiskverbimo.

Nerūdijantis plienas
Nerūdijantis plienas yra komercinių virtuvių, pvz., restoranų ir viešbučių, pasirinkimas. Beveik nesunaikinamas, atsparus karščiui ir bakterijoms ir yra labai lengva prižiūrimas. Per pastaruosius kelis dešimtmečius jis tapo pupuliaresnis ir namų virtuvėse, tačiau šiuo atveju jis yra problemiškesnis. Ant jo lieka matomi pirštų atspaudai, todėl juos nuolat reikia valyti. Komercinėje virtuvėje tai yra normalu ir mažiau problemiška, tačiau gyvenamojoje virtuvėje, kur galite pasimėgauti vakarienėmis ir pakviesti svečius, nenorėsite nerimauti dėl savo stalo estetikos.

DF medžio plokštė

Medžio plokštė yra pigiausia stalo ir stalviršio medžiaga. Ji dažniausiai naudojamos ir suteikia beveik neribotas spalvų ir dizaino galimybes. Jų priežiūra lengva. Tiesa, reikia įsitikinti, kad plokštė gerai atlaiko karštį ir yra atspari įbrėžimams – kitaip jose galite išdeginti skylę ar palikti pjovimo žymes. Ši medžiaga nėra tokia patvari ir ilgaamžė kaip granitas ar marmuras, tačiau ji tinkama ties, kurie mėgsta atsinaujinti ir kartas nuo karto pakeisti savo virtuvės interjerą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dėmesio! Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Jei sutinkate prašome pažymėti ''ACCEPT''