Dažnai naudojami rotango baldai ir sodo baldai. Ypač modernus technorattanas, kuris primena natūralią žaliavą ir tuo pačiu metu turi plastiko savybes, pakeičia pigius, bet neprotingus plastikinius baldus. Abi medžiagos taip pat naudojamos interjeruose naudojamoms juostelėms. Verta pažvelgti į juos ir apsvarstyti, ar natūralus produktas yra geresnis ar jo modernus ekvivalentas.

Kas naudojamos “rattan” ir “technorattan” medžiagos?

Rattan ir technorattan naudojamos pinti baldus, paprastai sodo baldus. Jie gamina interjero elementus, gėlių puodus, krepšius ir praktiškai viską, kas reikalauja naudoti lanksčias, austas struktūras.

Rattan yra natūrali medžiaga, kuri buvo naudojama amžių. Pirmieji rotango dygsniai buvo pagaminti senovėje, kaip rodo išvados iš Azijos. Jis gaunamas iš sparčiai augančių vynmedžių iš palmių šeimos. Jo pjovimas neturi neigiamos įtakos aplinkai, o rotango palmių plantacijos greitai atnaujinamos.

Savo ruožtu technorattanas buvo pateiktas į rinką, siekiant kompensuoti mažą rotango atsparumą kintančioms klimato sąlygoms. Ši medžiaga yra pagaminta iš polietileno, kuris gali būti pakartotinai panaudotas perdirbimo procesuose.

Natūralus rotangas ir jo privalumai

Svarbi rotango funkcija yra medžiagos, kuri yra gaunama vandens įtakoje, plastiškumas. Dėl garo apdorojimo augalai tampa lankstūs ir tuo pat metu išlaikyti aukštą atsparumą. Tuo metu juos lengva apdoroti, o po tinkamo džiovinimo jie vėl kietėja. Jie pasižymi dideliu atsparumu mechaniniams pažeidimams, temperatūrai ir drėgmei. Jie yra estetiški, itin lengvi, funkcionalūs ir lengvai valomi audiniu su švelniu valymo priemone. Baldai gali būti dažyti, tačiau, deja, jis neturėtų būti prieskoniais žiemą, nes jis nėra labai atsparus šalčiui. Esant žemai temperatūrai, rotangolis gali įtrūkti ir deformuotis, ypač juostos juostelėmis. Rattan baldai visada yra originalūs, natūralūs ir idealiai derinami atviroje erdvėje ir apartamentuose.

Technoratanas yra moderni žaliavinė medžiaga

Technoratanas yra moderni zaliavine medziaga - lenkijosbaldai24.lt
Ši medžiaga yra tokia lengva, estetiška ir lengvai valoma kaip natūralus rotango. Tačiau ji turi didesnę koncentraciją, atsparumą drėgmei, ultravioletinę spinduliuotę ir net žemą temperatūrą. Todėl jis visada yra aukštos kokybės ir gali būti laikomas lauke žiemą. Be to, jis dažniausiai yra spalvos masė, kuri žymiai riboja saulės spalvos išblukimą.

Pluoštų elastingumas taip pat suteikia jam daugiau atsparumo mechaniniams pažeidimams, o gamintojai įvertina jo patvarumą net 10-15 metų. Deja, tol, kol rotango gali būti lengvai nudažytas, technorattan turi išlaikyti originalią spalvą. Iš tiesų, galima naudoti stipriomis cheminėmis medžiagomis, siekiant pagerinti sukibimą dažų, bet šis procesas yra ilgas, brangus ir reikalauja net ultravioletinių spindulių, ir maudymosi nuo chromo rūgšties ir koncentruotos sieros rūgšties mišiniu.

Brangesnis, bet patvaresnis

Rattan ir technorattan yra brangiau nei mados iki šiol plastiko. Tačiau jie yra medžiagos, tinkamos individualiam naudojimui, bet ir sujungimui su oda, audiniai, mediena arba nerūdijantis plienas. Medžiagų deriniai suteikia produktams elegantišką, funkcionalų ir elegantišką išvaizdą. Verta investuoti į estetinius ir patvarius baldus, pagamintus iš technoratano ir rotango , kurie ne tik paliks akis, bet ir jie bus mums daugelį metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dėmesio! Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Jei sutinkate prašome pažymėti ''ACCEPT''