Rattan yra lankstus Pietų Azijos roving palmių stiebas, naudojamas baldams gaminti. Rotango rotango ilgis gali siekti iki 240 metrų! Dėl šios priežasties ši medžiaga dažniausiai naudojama baldų pynimui. Europoje tokie sodo baldai tapo populiarus tik XIX amžiuje. Šiandien mes juos galime aptikti daugelyje sodų ir terasų.

“Rattan” medžiaga ir jo savybės

Iš tikrųjų egzotiško rotango negalima painioti su vyteliais, kuriuos gauname iš gyvajos gluosnio. Rotangas yra labai lankstus, puikiai pasiduoda formavimui. Ratano plastiškumo paslaptis yra jautrumas vandens garams. Rattan baldai yra labai lengvi ir skoningai. Jie patinka tiems, kurie vertina kompaktiškus subtilius gaminius. Be puikios išvaizdos, jie yra atsparūs mechaniniams pažeidimams, temperatūrai ar drėgmei. Tačiau pernelyg didelė saulės spinduliuote gali sugadinti rotango baldus.Taip pat nepamirškime, kad sodo baldus, pagamintuss iš rotango, būtina perkelti į saugią vietą ne sezono metu. Baldai, pagaminti iš rotango, tarnaus daugelį metų, jei jie bus tinkamai prižiūrimi.

Rotango (rattan) baldų priežiūra

Rotango rattan baldu prieziura - lenkijosbaldai24.lt/
Sodo rotango baldai nesukelia didelių problemų dėl savo priežiūros ir valymo. Norėdami išvalyti nešvarumus nuo užkampių, mes galime naudoti sausą šepetėlį ir tada nuvalyti paviršių su šluoste, sumirkyta muiluotame vandenyje.

Rotango baldai – ko negalima daryti?

Rotango baldų negalima plauti sodo žarna. Taip pat neturėtumėte palikti baldų lietuje. Jei iš rotango pagaminti baldai yra lakuoti ir bus laikomi lauke, verta kiekvieną sezoną atnaujinti jų dangą, švelniai pašalinant seną laką specialiu tirpikliu arba švitriniu popieriumi. Tada padengti juos nauju lako sluoksniu.

Rotango baldų žavesys

Jei laikysitės šių kelių paprastų taisyklių, sodo baldai iš rotango ilgą laiką išlaikys savo žavesį. Jie papuoš kiekvieną sodą ar terasą,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dėmesio! Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Jei sutinkate prašome pažymėti ''ACCEPT''