ODA IR EKO ODA: KOKS SKIRTUMAS?

Oda ir dirbtinė oda yra dvi dažniausiai naudojamos medžiagos įvairiems baldams. Valgomojo kėdės, baro kėdės, sofos, minkšti kampai, biuro kėdės – jie dažniausiai gaminami iš odos ar eko odos, priklausomai nuo jūsų prioritetų ir poreikių. Jos atrodo panašiai – todėl kokie yra odos ir dirbtinės odos skirtumai?

Kas yra eko oda?

Pirma, galime pažvelgti į tai, kas sudaro eko oda. Dirbtinė oda yra sintetinė medžiaga, specialiai sukurta imituoti odą.

Paprastai ji gaminama iš natūralių arba sintetinių audinių, padengtų PVC arba poliuretanu, kurių sudėtyje nėra gyvūninės kilmės medžiagų, skirtingai nei natūrali oda, kuri yra pagaminta iš cheminėmis medžiagomis apdorotos gyvūnų odos. Šis esminis bruožas signalizuoja, kad tarp natūralios ir dirbtinės odos yra ir daugiau skirtumų.

Skirtumai tarp natūralios ir eko odos

Pagrindinis skirtumas tarp odos ir dirbtinės odos yra kaina – natūrali oda yra žymiai brangesnė nei dirbtinė oda. Natūrali oda taip pat yra patvaresnė, tačiau ji reikalauja daugiau priežiūros. Pateikiame natūralios ir dirbtinės odos skirtumų lentelę:

Natūrali oda Eko oda
Kokia kaina? Paprastai yra brangesnė. Eko oda yra pigesnė, dažnai per pus už natūralią.
Priežiūra Oda nėra plaunama ir gali būti sunkiai valoma. Tai yra akytoji medžiaga, o tai reiškia, kad ji gali lengvai absorbuoti išsiliejimus ir kvapus. Eko oda nėra plaunama, bet yra mažiau poringa nei natūrali oda, todėl yra lengvai valoma. Išsiliejimus paprastai galima valyti drėgnu skudurėliu.
Patvarumas Natūrali oda yra labai patvari. Tinkamai prižiūrint, ji gali būti tarnauti ir išlaikyti savo nepriekaištingą išvaizdą virš 15 metų. Ji atsparesnė įlpyšimams. Eko oda yra mažiau patvari. Tinkamai prižiūri, eko odos gaminiai tarnaus iki 10 metų.
Ar tai biologiškai skaidoma? Oda yra biologiškai skaidoma. Eko oda nėra biologiškai skaidoma.
Pralaidumas orui Kadangi odos paviršius yra akytas, ji pralaidi orui ir gali būti patogesnė karštu oru. Dirbtinė oda nera gerai pralaidi orui ir gali sukelti prakaitavimą karštu oru.
Kaip ji sensta? Oda yra labai ilgaamžė, tačiau jos savybės ir spalva gali nykti, kai yra veikiama tiesioginių saulės spindulių. Su amžiumi oda minkštėja ir švelnėja. Dirbtinė oda neblunka su amžiumi, tačiau, esant stipriam naudojimui, viršutinis sluoksnis gali sutrupėti, suaižėti, todėl ji  atrodys labiau nusidėvėjusi.

Kuris man tinka?

Pasirinkimas iš natūralios ir dirbtinės odos labai priklauso nuo jūsų gyvenimo būdo ir baldų poreikių. Kadangi oda yra pralaidi orui, jei gyvenate ar dirbate šiltoje aplinkoje, tai dažnai yra geresnis pasirinkimas. Jei jūsų baldai dažnai naudojami, pavyzdžiui, vestibiulyje ar posėdžių salėje, natūrali oda tarnaus geriau. Jei ieškote baldų savo namams ir turite mažų vaikų, dirbtinės odos priežiūra palengvins jūsų buitį. Eko oda taip pat yra pagrindinis pasirinkimas žmonių, pasisakančių prieš gyvūninės kilmės gaminius.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dėmesio! Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Jei sutinkate prašome pažymėti ''ACCEPT''