Saulėtos dienos mūsų klimatoje zonoje ne tokio jau  ir dažnos, todėl pagaliau pasirodžiui taip ilgai lauktai saulei, stengiamės kuo daugiau laiko praleisti lauke gaudant saulės spindulius ir šilumą. Tačiau saulės spinduliai turėtų būti vartojami nuosaikiai. Norėdami apsaugoti save nuo paskėmių persikaitinus saulėje, turėtumėte pasirūpinti praktišku sodo skėčiu. Tad sužinokite, kuris skėtis labiausiai tiks jums.

Įvairūs matmenys ir formos

 

Gamintojai siūlo įvairius skėčių modelius terasai, balkonams ar sodui. Galite rinktis iš didelių 4-5 m ilgio (idealiai tinka renginiams) ir mažų 2,5-3 m skersmens skėčiųm kurių būna įvairių formų.  Terasose ir balkonuose puslankio forma bus tobula, o kvadratas puikiai susilygins su namo fasadu. Šiuolaikiniai modeliai yra sukurti visų pirma funkcionalumui.

Sodo skėtis – kaip jį naudoti?

Skėtis gali būti pritvirtintas prie pagrindo įvairiais būdais. Klasikinių modelių skėčių kotas, esantis centre, dedamas į sunkų pagrindą. Siūloma ir skėčių, kurie turi lenktą šoninį kotą. Pastarieji turi pliusų daug, nes jūs galite reguliuoti pasvirimo kampą. Sodo baldų staluose kartais būna skėčio kotui skirta vieta, tokiems modeliams tinkamiausias klasikinis simetriškas skėtis, kurio pagrindas būtų po stalu. Daugelyje modelių yra patogus šarnyras, skirtas efektyviai sulankstyti skėtį.

Kaip pritvirtinti sodo skėčius prie žemės?

Jūms tikriausiai įdomu, kaip pritaisyti skėtį, kad išvengtumėte žalos stipraus vėjo metu. Prieš įsigijant skėtį atkreipkite dėmesį, ar skėtis  turi svorio bazę. Dažniausiai skėčiai turi pagrindus iš plastiko, pripildyto vandens ar smėlio. Taip pat galite naudoti konkrečius svorius. Sunkūs pagrindai suteikia skėčiui labai didelį stabilumą, todėl stipraus vėjo ar audros atveju skėčio Jums nebūtina išmontuoti – tiesiog suskleiskite jį ir palikite įstatytą į pagrindą.

Kaip rūpintis sodo skėčiu?

 

Naujausi sodo skėčių modeliai pagaminti iš lengvųjų medžiagų, atsparių oro sąlygoms. Dauguma stovų, pagaminti iš lengvo aliuminio, plieno ar medienos. Tačiau tam, kad atliktų savo funkciją maksimaliai ilgai, skėčio medžiagą galima impregnuoti specialiomis priemonėmis, kurios suteikia papildomą apsaugą nuo drėgmės ir kitų neigiamų atmosferos poveikių. Impregnuokite tik visiškai sausą medžiagą.  Skėtis su drėgnu skudurėliu ar kempine, sudrėkinta švelniu valikliu švelniai ištrinamas, tada nuplaunamas vandeniu ir išdžiovinamas. Jei laikysitės šių rekomendacijų, karšta saulė neturi sutrukdyti Jums vasaros atostogų.